top of page

AI mění HR. Lidskost zůstává.

Představte si HR tým, ve kterém díky AI ožila samotná práce, získaly se navíc úspory a neuvěřitelná přesnost. Podíváme se na několik příkladů, jak to může vypadat.Využití AI při práci se za poslední půlrok zdvojnásobilo*. Nevyhne se ani HR, kde hlavním zdrojem je člověk.


Kde začít?


Jak z AI získat okamžité a měřitelné výsledky?

Prozkoumáme do hloubky společně na našich událostech.


První událost se koná již 11.6.2024 od 11:00:
Jak zlepšit řízení týmů?


Každý manažer může najednou řešit některé úkoly rychleji a přesněji, například:


  • Návrh cílů pro celou organizaci: místo jednoho měsíce máte hotov za jeden den ve vysoké kvalitě bez chyb.


  • Podklady o plnění KPI pro top management: místo dvou hodin máte připraven za 2 minuty včetně textových komentářů a doporučení pro zlepšení.


  • Příprava na 1:1 pro všechny manažery: se zkracuje, např. z 10 minut na 1 minutu a jako manažer zvyšujete svou přesnost.

Taková práce v HR je hned příjemnější a zábavnější.Co si zkusit v praxi HR?


Právě  HR potřebuje řídit využití AI velmi zodpovědně. Nechcete se dostat mimo zákon v oblastech, kde vchází do praxe nová regulace například do procesů náboru, vzdělávání, nebo talent managementu.


Jednoduché a rychle realizovatelné příkladů z HR praxe mohou vypadat následovně:


  • Engagement survey: Příprava interpretace výsledků a souvislostí netrvá 2 dny, ale 2 hodiny. AI navíc odkrývá skryté souvislosti a dokáže porovnávat názory zaměstnanců s jejich skutečným chováním.


  • Nábor: Kvalitní příprava na důležitý pohovor zkrátíte na zlomek času, zadáte profil kandidáta, požadované kompetence a ihned dostáváte návrh hlavních otázek pro konkrétní osobu, které se rovnou ptáte.


  • Brand: Příprava příspěvku na LinkedIn nezabere 20 minut, ale 5 minut. AI navíc přidává originální kreativitu, která zvyšuje sledovanost.


  • Interní komunikace: Příprava komunikace na zaměstnance nezabere 2 hodiny, ale 10 minut. Díky AI můžete psát jako profesionální bloger, s prvky příběhu a v tónu, který podporuje sdělení a je pro zaměstnance čtivý a pochopitelný.


Co získat ve vzdělávání?


Pro oblast vzdělávání a využívání rozsáhlých textů lze využít agenty, které naučíte Váš vzdělávací obsah za pár hodin.


  • Vzdělávací obsah: Příprava jednoduchého kurzu včetně celého obsahu a kvízů vám nezabere 3 dny, ale jen 4 hodiny. AI navíc zaručuje, že kurz bude efektivní.


  • Asistent pro vzdělávání: Podpora zaměstnancům, kteří absolvovali důležitý kurz, není „mission impossible“. Inteligentní asistent nahradí vzdělávací dokumentaci a trenéra, který nedokáže být k dispozici po skončení kurzu 24 hodin denně. Jednoduchý online asistent, který se sám naučil obsah kurzu, odpovídá v chatu nebo hlasem na otázky zaměstnancům ihned, přesně a kdykoliv po celých 24 hodin.


  • HR dokumenty, jako zážitek: Dokumentace jako organizační nebo pracovní řád často bývá dlouhá a nudná, což zaměstnance odrazuje. Jde to změnit. Představte si, že každý zaměstnanec má neustálý přístup k odpovědím na všechny své otázky bez prokousávání se suchými texty. Díky AI se z nudné dokumentace stane živý a interaktivní nástroj, který opravdu pomůže.


Zůčasněte se událostí pro HR


Prozkoumejte naše nadcházející události, které se dozvíte praktické zkušenosti pro HR praxi na jedno místě:*) Zdroj: Průzkum Work Trend Index, který provedla Edelman Data & Intelligence mezi 31 tisíci zaměstnanci na 31 trzích od 15. února do 28. března 2024.145 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page