top of page

Odměňování: Best practice ke stažení

Jak zjistíte kvalitu práce vašeho HR? Výsledky vám prozradí měření People & Culture Barometer.


Prioritu dostává Wellbeing


V posledních letech se ve společnosti odehrávají poměrně zásadní změny, které nedávné události značně urychlily – dochází k odklonu od tradičního hospodářství založeného čistě na růstu a honbě za ziskem.


Díky nástupu mladší generace mileniálů a generace Z do pracovního procesu, začali lidé přehodnocovat svůj vztah k práci a mění se jejich očekávání. Zajímají se o to, zda společnost podporuje udržitelný růst či ekologické aktivity. Stále více jim záleží na tom, aby se v práci cítili dobře a aby dokázali vyvážit pracovní a osobní život.


Díky tomu je wellbeing jedním z nejaktuálnějších témat. Podle časopisu Forbes ukazuje průzkum Future Workplace, že 68 % seniorních HR manažerů (z čehož 40 % jsou ředitelé HR) označilo wellbeing jako hlavní prioritu.


Jak reaguje HR


A jsou to právě HR oddělení, která na tento trend musí reagovat. Společnost Conectio proto v loňském roce představila nástroj pro měření kvality HR procesů – People & Culture Barometer. Komplementárním nástrojem, který rovněž umožňuje měřit a řídit wellbeing zaměstnanců, je služba Microsoft Viva, která mimo jiné napomáhá snížit riziko vyhoření a fluktuace zaměstnanců.


Co je People & Culture Barometer?


People & Culture Barometer je celostátní dotazníkové šetření, jehož výstupem je souhrnná zpráva, která objektivně popisuje výsledky měření úrovně HR procesů a kvalitu firemní kultury od náboru po odchod zaměstnanců v České republice. Kromě individuálního hodnocení přináší také srovnání s trhem. Identifikuje nejsilnější a nejslabší místa vašeho HR.


Výsledky pro rok 2022


V listopadu představila společnost Conectio ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR výsledky průzkumu People & Culture Barometer pro rok 2022.


Zjistili jsme například, že zatímco vloni bylo v oblasti HR tím nejvíce podceňovaným procesem nástupnictví, došlo v letošním roce k překvapivé změně, a na této nelichotivé pozici se tentokrát umístilo odměňovaní a benefity. V současné době se mění motivace zaměstnanců a rozhodují se, kde budou pracovat podle jiných kritérii, než tomu bylo před 2-3 lety.


Best practice ke stažení


Právě proto jsme pro vás připravili příklady best practice, které vám pomohou i tento proces zlepšit. Ke stažení jsme umístili bezpečně do prostředí LinkedIn, kde si můžete prohl=dnout a stáhnout be omezení:


Nejlepší výsledky


Finalisty hodnocení People & Culture Barometer se letos stávají společnosti GasNet, s.r.o. a ZF Automotive Czech s.r.o. a organizace Člověk v tísni o.p.s. Výsledky vyhlásilo CONECTIO dne 11.11. na velkém setkaní HR manažerů a HR ředitelů v Microsoftu.


A jak jste na tom vy?


Pokud vás zajímá, jak by ve srovnání s ostatními hráči na trhu dopadla vaše společnost, můžete si změřit úroveň práce HR vaší firmy na www.conectio.eu/barometer.

171 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page