top of page

Co dnes optimalizovat v HR?

Některé iniciativy na optimalizaci přinášejí velké výhody, jiné ne. Zejména nyní je užitečné rychlé a objektivní posouzení nápadů podle přínosu, nákladů, rizika a proveditelnosti. Význam má zejména v takové společnosti, kde se HR role podílí na strategickém řízení.

Na obrázku uvádíme příklad, který publikovala společnost Gartner. Ano, je to příklad, přesto umístění HR technologie na první místo nemusí být úplně náhodné. Pojďme na jednotlivé top 3 z tohoto publikovaného příkladu.

HR Technology / Automation

Je to obrovská příležitost přeskupit existující HR nástroje. Na prvním místě se můžeme zbavit nákladných a zastaralých nástrojů, které nepřináší zásadní zjednodušení.

Nahradit je můžete nástrojem moderním s vysokou bezpečností a rychlostí implementace v rozsahu dnů až týdnů s tím, že platíme jen předplatné a nejsme závislí na dodavateli tak, jak se někdy stávalo v minulosti.

Uvádíme rovnou příklady pro digitalizaci hlavních HR procesů. Začneme například onboardingem, který lze skutečně spustit doslova za týden a pokračujeme dalšími osmi HR procesy:

HR Outsourcing

Kouzlo tohoto přístupu je v tom, že můžeme outsourcovat službu, na kterou si potřebujeme velmi kvalifikovaného experta, současně potřebujeme jen zlomek jeho času.

Příkladem může být změna systému odměňování. Nechceme zaměstnat drahého experta na plný pracovní poměr, který provede jednorázovou změnu ani zadávat ve formě projektu externí společnosti.

Raději si na krátký čas outsourcuji jako službu vedenou velmi kvalitním expertem. Ten realizuje ve zlomku času než nový zaměstnanec, navíc ve špičkové kvalitě a za nižší náklady.

Compensation & Benefits Alignment

Kdy jindy zjednodušit systém odměňování a benefitů než právě teď? Současná doba vyžaduje zjednodušování a současně máme velmi výhodnou výchozí pozici ke sjednocení odměňování.

Co můžeme udělat hned teď?

Můžeme vybrat ty HR iniciativy, které bydou mít rychlý a maximální dopad. V případě, že se bude jednat o HR Technologie / Automatizaci, pak se můžu inspirovat několika konkrétními příklady.

 
132 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page