top of page

Překvapení na konferenci

Dne 11.11. 2022 se nás přes 130 nadšenců HR sešlo na konferenci Future of HR. Během akce účastníky ohromilo několik překvapení ze života HR, kterých se zhostili především vystupující. Pojďme si je v krátkých zprávách přiblížit.


HR JAKO BARMANSKÁ SHOW


První překvapení přišlo hned na začátku akce. Ptali jsme se jak bude vypadat práce HR? Jedna lákavá možnost se nabídla hned v 9:00 v roli barmana, který zajistil skvělou show na téma míchání drinků.


PARANOIA PRODUKTIVITY


O key note se postaral Vangelis Morfis, který za námi přiletěl až z Atén. Zabýval se mimo jiné tím, jak ukončit současnou paranoiu z produktivity na Home Office: 87 % zaměstnanců totiž tvrdí, že jsou v práci produktivní, v kontrastu s tím tomu však věří jen 12 % lídrů.


Většina lídrů si zkrátka myslí, že jejich lidé na dálku pracují málo. Pravdou je opak jejich zaměstnanci jsou často vyčerpanější, než kdykoliv dříve.


HLAVNĚ LIDEM NÁVRAT DO KANCELÁŘÍ NENAŘIZUJTE


Velmi silné poselství. Nenařizujte návrat, nefunguje to. Lidé se vrátit chtějí, ale z jiného důvodu než z nařízení firmy. Jakmile návrat nařídíte, většina přirozené motivace mizí.


Motivace pro návrat do kanceláře totiž existuje a je velmi silná. Zajistěte lidem, ať se v kancelářích setkávají se svými kolegy. K tomu můžete potřebovat data o spolupráci.

DOČASNÉ DOPLNĚNÍ KAPACITY HR A IT


Během realizace projektu zaměřeného na digitalizaci HR potřebujete dočasně navýšit kapacitu svých týmů. Po skončení ji ale zase budete snižovat.


Navíc potřebujete do týmu zajistit nové skills: kombinaci strategického řízení HR, projektového managementu HR, znalost nové technologie a umění change managementu. Takový "nadčlověk" se těžko hledá. Proto se nabízí využití zkušeného HR konzultanta ve formě interim spolupráce.


SPOLEČNOSTI, KTERÉ MAJÍ KVALITNÍ HR


People & Culture Barometer je celostátní dotazníkové šetření, jehož výstupem je souhrnná zpráva objektivně popisující výsledky měření úrovně HR procesů a kvalitu firemní kultury – a to od náboru až po odchod zaměstnanců.


Letos jsme kladli důraz na wellbeing. Nejlépe si podle průzkumu vedla společnost GasNet, s.r.o., která se stala pomyslným celkovým vítězem. V oblasti wellbeingu se nejlépe umístily společnosti GasNet, s.r.o., ZF Automotive Czech s.r.o. a organizace Člověk v tísni, o.p.s..


NEVRHEJTE SE DO WELLBEING AKTIVIT!

Přesněji řečeno – nevrhejte se do wellbeing aktivit předtím, než si předem vytvoříte analýzu. Ukazovali jsme si příklad, kdy nový wellbeing program bez úvodní analýzy a dat přinesl opačný výsledek, než jaký byl zamýšlen.


Pro výsledky aktivit ve wellbeingu potřebujete nutně data, interní komunikaci a inovace. To byly poznatky, které ze svých studií v zahraničí a projektech v ČR zprostředkovala Veronika Hylánová.


JAK USTÁT ŠPATNÉ ZPRÁVY


Někdy se to prostě sejde v jednu chvíli – zaměstnanci tlačí na růst platů, rostou počty vyhořelých zaměstnanců, společnosti přitom neroste zisk, do toho se blíží legislativa na home office.


Jak se v takové chvíli postavit před zaměstnance, co udělat, co neudělat, jak se starat o svůj vlastní wellbeing a mnoho dalších tipů zaznělo na tomto panelu, který byl vyhodnocen jako nejužitečnější část konference pro vlastní práci v HR.


JAKÝ MŮŽE BÝT VÁŠ DALŠÍ KROK?


Na závěr jsme se zeptali, který další krok si s námi zvolíte:

1. Získáte návrh pro rozvoj leadershipu?

2. Změříte si kvalitu svých procesů HR?

3. Absolvujete pilot Microsoft Viva?


Jaký bude ten Váš další krok?
154 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page