top of page

JAK ZLEPŠIT HR PROCESY VE VAŠÍ FIRMĚ A OVLIVNIT FIREMNÍ KULTURU?

V dnešním dynamickém obchodním prostředí jsou HR manažeři a profesionálové pod neustálým tlakem, aby nejen udrželi, ale i vylepšili kvalitu HR procesů a firemní kultury. Tyto oblasti mají zásadní vliv na úspěch celé firmy a její schopnost přitahovat a udržet talenty. Jednoduše řečeno, kvalita a efektivita HR procesů nepřímo ovlivňuje to, jak se daří celé firmě a lidem v ní.Efektivní nástroj, který vám ukáže cestu 


People & Culture Barometer je online nástroj, který HR profesionálům i majitelům firem ukazuje, v jakém stavu jsou jejich firemní procesy zaměřené na lidi a současně, jak si vede jejich firemní kultura.


Jednoduše můžete odhalit prostor pro zlepšení klíčových procesů a díky komunitě profesionálů se inspirujete od ostatních.


V sadě 9 dotazníků, které jsou zaměřeny na 8 klíčových oblastí, si otestujete úroveň všech důležitých oblastí v řízení lidských zdrojů a firemní kultury od náboru přes adaptaci až po odchod zaměstnanců. Díky podrobné analýze a objektivnímu vyhodnocení stavu důležitých HR procesů a firemní kultury budete mít k dispozici nástroj k posunutí firemní kultury na další úroveň.


Narozdíl od auditů to zabere jen pár minut času a výsledek je k dispozici ihned.


Jak barometr funguje


People & Culture Barometer je propracovaný dotazníkový průzkum, který zjišťuje, jak ve vaší firmě fungují procesy v 8 základních oblastech. Jednotlivé dotazníky může vyplnit jeden člověk nebo je lze delegovat na podle oblastí na kolegy, kteří jsou za proces zodpovědní.


Již během odpovídání na dotazy zjistíte, které oblasti máte propracované více či méně. Průzkum vyplňujete online v době, která se vám nejlépe hodí, nejste tak vázáni dalšími lidmi.


HR procesy, které průzkum hodnotí:


 • Recruitment: Jak efektivně přitahujete a vybíráte nové talenty. 

 • Onboarding: Jak dobře integrujete nové zaměstnance. 

 • Compensation & Benefits: Jak spravujete odměňování a benefity. 

 • Learning & Development: Jak podporujete růst a rozvoj zaměstnanců. 

 • Performance Management: Jak měříte a zlepšujete výkonnost zaměstnanců. 

 • Career & Succession Management: Jak plánujete kariérní růst a nástupnictví. 

 • Exit Management: Jak zvládáte odchody zaměstnanců. 

 • Company Culture: Jaká je vaše firemní kultura a jak ji lze posílit. 


Jednotlivé oblasti jsou hodnoceny z pohledu více aspektů, jako je firemní politika, strategie a priority, firemní praxe, digitalizace, inovace, způsob měření a přínos pro byznys. Nabízíme tak komplexní analýzu, která vytváří cenný podklad pro zlepšování, optimalizaci a digitalizaci procesů.


Novinkou od roku 2024 je kvantitativní průzkum HR Dashboard, který propojuje všechny oblasti a poskytuje tak komplexní přehled v celkovém kontextu.


Ukázka výstupů People & Culture Barometru


Po vyplnění průzkumu získáte velmi přehledný a jasný grafický výstup, který identifikuje úroveň jednotlivých oblastí ve vaší firmě. Na první pohled vidíte, na co se zaměřit a kterým oblastem je potřeba se více věnovat a naopak, kde máte skvělé výsledky. Můžete tak velmi efektivně zaměřit svoji pozornost správným směrem.


Součástí výstupu je také měřitelné srovnání se špičkami v oboru. Zjistíte, kde máte největší příležitost ke zlepšení a kolik vám chybí k dosažení vyšší úrovně či jak moc ztrácíte např. z důvodu vysoké fluktuace atd.


Proč se firmy zapojují do průzkumu?


OKAMŽITÝ VÝSLEDEK


Ihned po vyplnění se dozvíte vaše skóre, jak si vaše společnosti stojí ve světle současných trendů. Díky strukturovanému výstupu ihned uvidíte, jak na tom vaše firma je.


ANALÝZA A SROVNÁNÍ


V závěrečné zprávě vám poskytneme vám objektivní analýzu a vyhodnocení stavu jednotlivých HR procesů včetně srovnání s konkurenčními firmami na českém a slovenském trhu. Součástí zprávy je analýza odpovědí od všech respondentů.


IDENTIFIKACE PŘÍLEŽITOSTÍ PRO ZLEPŠENÍ


Budete mít okamžitý přehled o tom, jak to ve vaší firmě funguje a identifikujeme pro vás prostor pro zlepšení.


ČAS


Nemusíte trávit hodiny auditováním všech procesů, analýzu uděláme za vás a vy dostanete hotový výstup. Můžete tak čas i energii věnovat strategickým věcem.


KOMUNITA PROFESIONÁLŮ


Stanete se součástí People & Culture komunity, ve které si HR profesionálové navzájem sdílí své zkušenosti. Tato platforma je přístupná pouze účastníkům průzkumu a slouží především ke sdílení inspirace a metodik mezi top manažery a HR profesionály napříč firmami. V minulých ročnících se zapojily firmy, jako např. Starbucks, NTT, GasNet, Člověk v tísni...


KONFERENCE & BEST PRACTICES


V neposlední řadě vám dáme exkluzivní slevu na listopadovou konferenci, kde nasdílíme best practices těch nejúspěšnějších firem.


Závěrečná konference a ocenění těch nejlepších


Součástí průzkumu je zakončení na podzimní konferenci, během které oceňujeme 3 TOP firmy, které dosáhly nejvyššího skóre a zároveň sdílíme velmi cenné best practices v jednotlivých oblastech. Máte tak skvělou příležitost setkat se se zástupci ostatních firem a sdílet své zkušenosti, inspirovat se od nejlepších a navázat cenné profesní kontakty.  


Do průzkumu se můžete registrovat přímo zde.


Vyberte si variantu průzkumu, podle svých preferencí


Vytvořili jsme verzi Start, která je zdarma a Premium pro náročnější klienty. Vyberte si tu, která vyhovuje vašim potřebám.


Start = Zdarma  

 • Okamžitý výsledek a skóre  

 • Základní report vašich výsledků 

 • 1 vstup na konferenci zdarma  


Premium = 28 000 Kč  

 • Okamžitý výsledek a skóre 

 • Komplexní a podrobný report 

 • Nadstandardní konzultace výsledků s HR experty 

 • 2 vstupy na konferenci zdarma

 • 20% sleva pro účastníky minulých ročníků

43 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page