© CONECTIO 2019

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
 
 
Trendy v oblasti lidského kapitálu a digitalizace

AGE MANAGEMENT

Nastupující generace mileniálů si do práce přináší nové návyky a nároky. Tradiční přístupy v talent managementu zastarávají.

 

Tato generace se učí jinak, je náročnější, komunikuje jinými prostředky a v práci kromě odpovídajícího ohodnocení vyžaduje i pocit pohody, flexibilitu a osobní přístup.

FLEXIBILNÍ ODMĚŇOVÁNÍ

Rychle se vyvíjející pracovní trh nutí firmy hledat nové přístupy v odměňování zaměstnanců.

 

Moderní technologie umožňují zavádět flexibilní benefity a vtahují zaměstnance do firemního dění, což zvyšuje jejich spokojenost a loajalitu. Navíc se snižuje klasická administrativa. Rychle postupující trend digitalizace má vliv na výkonnost jednotlivce a celé organizace.

Schopnost přicházející generace rychle a efektivně komunikovat je pro firmy velkou příležitostí. Nenechte si ji proklouznout mezi prsty!

 

Je ale třeba, aby ve využívání trendů šlo příkladem nejvyšší vedení organizace. Jedině tak může být implementace všech nabízených inovací komplexní a úspěšná. Pro vedení firem je klíčová schopnost vtažení všech stupňů managementu do procesu, v němž roste podíl mladé generace.

Průzkumy ukazují, že podle téměř 70 % pracovníků zodpovědných za trénink a HR se jedním z hlavních problémů jejich společnosti se stalo řízení mileniálů.

 

Náš koncept přináší to, nač právě mileniálové „slyší“ – experimentální vzdělávání formou gamifikace a videoher. Simulace, příběh a špičkové vizuální zpracování. Běžná školení jsou definitivně passé, a to nejen pro mileniály.

 

Prvek soutěživosti vtáhne do vzdělávání zaměstnance a manažery všech věkových skupin a povzbudí neformální komunikaci v týmech. Lidé „žijí“ příběhem a hovoří o zážitcích i dlouho po školení, což pozitivně ovlivňuje brand zaměstnavatele. 

WELLBEING

Pokud má zaměstnanec podat perfektní výkon, je nezbytně nutné, aby byl celkově v pohodě. Fyzická a mentální kondice jednotlivců se zřetelně odráží na stavu celé organizace. A protože hranice mezi pracovním a osobním životem je stále méně zřetelná, lidé očekávají od zaměstnavatele větší podporu svého osobního rozvoje po všech stránkách.

 

Ať už hovoříme o formě fyzické, duševní, finanční nebo spirituální. Hojně využívaná flexibilní pracovní doba se stala samozřejmostí a sama o sobě dávno nestačí. Na strategii talent managementu stále častěji logicky navazují i programy pro podporu wellbeing a osobní pohody.

DIGITALIZACE

Digitalizace většiny pracovních procesů se díky zapojení umělé inteligence, firemních sociálních sítí a dalších faktorů dramaticky zrychluje.

 

Pro řadu činností vzniká tzv. digitální dvojče. Jde de facto o digitální kopii tradičních postupů s logickou úsporou času, nákladů a možností dalšího rozvoje.

 

Příklad z praxe: odborné diskuze konané dříve v konkrétním přednáškovém sále vyžadovaly nemalé náklady na organizaci. Stejná diskuze přenesená na platformu firemních sociálních sítí umožňuje účast diskutujícím ze všech poboček organizace, aniž by museli složitě cestovat. A to je jen zlomek. Jistě si představíte, co všechno může digitalizace přinést právě Vaší společnosti.

První den v novém zaměstnání by měl být nezapomenutelný zážitek. Jak na svůj nástup vzpomínají Vaši nováčci? Zavřete tradiční prezentace do archivů a využijte možnost seznámit je se vším, co potřebují znát, nenásilnou formou.

 

Naše experimentální videohra s atraktivním námětem světa budoucnosti je vhodným rastrem, do nějž podle potřeby dosadíte firemní obsah - videa, prezentace a dokumenty. Moderní zpracování účastníky od první minuty vtáhne do děje. Pokrývá témata jako firemní pravidla, firemní kultura, obchodní procesy, dodržování předpisů a další požadavky. Zakomponuje vzdělávací videa, prezentace, dokumenty a kvízy. 

CHATBOTY

Chatbot nebo také chatovací robot je nástroj pro chatování a zodpovídání jednoduchých otázek v reálném čase. Funguje díky umělé inteligenci neboli AI. Znamená to, že dokáže zkombinovat lidské přednosti se schopností strojové analýzy údajů.

 

K čemu se hodí? Může za Vaši firmu vyřizovat běžné požadavky v prodeji nebo oblasti reklamací. V HR se osvědčuje při interní komunikaci, kdy nováčkům zodpoví nejčastější dotazy a dokáže samozřejmě reagovat i na podněty stávajících zaměstnanců. Chatbot nikdy nespí, nepotřebuje dovolenou ani vyšší KPI a pro Vaše klienty či zákazníky může být dostupný kdykoliv. 

CHANGE MANAGEMENT

S neustále měnícím se světem se můžeme vyrovnat dvojím způsobem – buď se změnám bránit, anebo se na ně připravit a využít je ve svůj prospěch. Díky Change Managementu (řízení změn) pro Vás budou změny v organizaci daleko méně náročné a vše zvládnete mnohem lépe.

 

Pomůže s reorganizací, zavedením nových nástrojů do řízení společnosti (změny organizační struktury, změny odměňování a využívání informačních systémů a umělé inteligence) a dalšími. Kombinuje metody projektového managementu a outsourcingu se zkušenostmi z aktuálně řešených oblastí, ať už jde např. o změnu odměňování nebo interní komunikaci.

HR OUTSOURCING

Potřebujete opravdu velké HR oddělení? Každý den a nastálo? Některé činnosti – například část agendy spojenou s podporou náboru, řízení změny organizační struktury, odměňováním nebo dokonce řízením celého HR můžete totiž převést na externího partnera.

 

Platíte jen za služby, které jste skutečně využili a za jednorázovou odměnu získáte požadovanou expertizu, aniž byste museli budovat celé oddělení firmy. Náklady, které tím uspoříte, můžete investovat třeba do rozvoje ostatních zaměstnanců. HR Outsourcing se nám osvědčil do té míry, že jsme např. klientovi pomohli získat mezinárodní ocenění Top Employer.

HR INTERIM

HR Interim Management – profesionální první pomoc při urgentní situaci ve firmě. Jde o dočasné obsazení určité role nebo pozice ve společnosti spojené často se změnami, strategickými cíli a nepopulárními úkoly.

 

Interim manažer má obvykle vyšší kvalifikaci a více pracovních zkušeností, než by firma očekávala od stálého zaměstnance. Řešení bývá výhodné v případech, kdy se firma připravuje na zásadní změny, fúze či restrukturalizace nebo při odchodu klíčového HR manažera, kterého potřebujete rychle nahradit. 

Please reload

Napište nám

 

Chcete se na něco zeptat, sledovat nás nebo se podělit o svůj názor?