6 signálů, že vaše firma potřebuje zkušeného personalistu

22.05.2020

Máte firmu a až doteď jste všechno, co se zaměstnanců týká, řešili sami, protože živit personalistu jste považovali za zbytečný luxus? Vždyť pracovní smlouvy připraví asistentka nebo recepční, s náborem se potýkali vaši manažeři nebo dokonce vy osobně – a personální otázky vám pomohla vyřešit paní účetní?

 

 

Jasně, i tak se to dá dělat. Možná je ale dobré si uvědomit, že personalistika je obor, který může mít na úspěšnost firmy stejný vliv jako účetnictví, marketing nebo kvalita výroby.  A že s dobrým personalistou se vám nemůže stát, že promarníte spoustu času na věci, které jste nikdy dělat nechtěli, a stejně vám navzdory vší snaze pořád tak trocu „ujíždí vlak“.

 

Jak poznáte, že je ta správná doba začít přemýšlet o profíkovi, který se o personální zázemí vaší firmy postará? Třeba když... 

 

1. ... vůbec nestíháte

 

Věcem, které vás baví a jdou vám, nemáte kdy se věnovat, protože věčně řešíte konflikty mezi zaměstnanci, otázku směn a dovolených, stížnosti na milion a jednu věc. Kde je váš čas na strategické řízení a rozvoj firmy, když vaši pozornost si neustále žádá každodenní „operativa“?

 

2. ... nikdo nezná pravidla

 

Čerpání benefitů, půjčování firemních aut, neplánované volno – tohle všechno s vámi denně někdo potřebuje řešit. Nastavte pravidla hry jasná a srozumitelná pro všechny.

 

3. ... chcete růst, ale nábor se nedaří

 

Reference od kamarádů a rodiny jste vyčerpali, máte málo kandidátů, celé večery sepisujete náborové inzeráty a stejně většina zájemců „nepřežije“ zkušební dobu?

 

4. ... děláte chyby

 

Personalistika je obor jako každý jiný. Nesbírejte zbytečně pokuty z úřadu práce za nedostatečné zajištění bezpečnosti práce nebo expirovaná povinná školení pro zaměstnance.

 

5. ... chcete mít data pod kontrolou

 

Což je správné rozhodnutí. Těžko ale uhlídáte citlivé údaje, když na smlouvách a mzdách pro zaměstnance pracuje x lidí. Svěřte je do rukou profesionála.

 

6. ... ztrácíte přehled

 

Kolik vás stojí jeden zaměstnanec, máte kapacitu na získání nové zakázky... ? Brzdí vás nedostatek informací v důležitých rozhodnutích? A není to škoda?

 

 

Tak co s tím? 

 

To všechno se dá samozřejmě řešit. Sepsání několika základních směrnic pro nastavení férových a jasných pravidel pro všechny, kvalitně řízený performance management, aktivní budování značky zaměstnavatele a personální marketing, s daty pro vaše manažerské rozhodování pak může pomoci digitalizace …

 

Že nerozumíte? Klid. Zkušený personalista si snadno poradí s každou situací a vaše firma bude šlapat efektivněji, bude krok napřed před konkurencí a hlavně – vy se místo hašení neustálých potíží budete moci věnovat tomu, proč jste vlastně začali podnikat.

 

Získáte dost času na plánování strategického rozvoje firmy, budování vztahů se zákazníky, objevování nových možností vašeho oboru, a kdo ví? Třeba i víc času na svoje koníčky. Zní to lákavě, ale váháte, jestli se vám vyplatí personalista na plný úvazek?

 

 

Co je Flexi personalista? 

 

V tom případě zkuste pronajmout Flexi personalistu (HR oustourcing).

 

Rozsah služby přizpůsobíte momentální situaci a zároveň budete mít jistotu know-how zkušeného odborníka. Můžete začít třeba tím, že dosavadní informace o vašich zaměstnancích uspořádá tak, aby vám přinášely užitek a uloží je bezpečně do prověřeného systému, takže je budete mít on-line k dispozici, kdykoliv budete chtít.

 

 CHCI VIDĚT VÍC ... 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Doporučené

Co dnes optimalizovat v HR?

08.05.2020

1/10
Please reload

Aktuální

08.07.2020

Please reload

Značky
Please reload

Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square

© CONECTIO 2020

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon