Gamifikace: Máme se chovat k zaměstnancům jako k dětem?

10.10.2017

 

Více psychologických studií potvrdilo, že nejlepší učení je to, které je zábavné. Pokud nečteme průzkumy, tak si určitě vzpomeneme na Komenského a "Školu hrou". Jak moc se můžeme v tomto směru odvázat v korporátním prostředí?

 

V poslední době na nás útočí několik nových vlivů a fenoménů.

 

Prvním jsou sociální sítě, které jsou přístupné všem. Můžeme napsat příspěvek na Yammer, LinkedIn, Instagram či Facebook. Hned po zveřejnění se jako autoři těšíme na každý projev ocenění, stačí komentář nebo "lajk". Toto chování přebírá i interní korporátní prostředí, někdo mu říká komunitní vzdělávání.

 

Druhým faktorem je video obsah, který někdy přechází až do virtuální reality. Nejprve s tímto fenoménem začalo odvětví výzkumu a designu. Dnes se můžeme setkat s masovějším využitím právě ve vzdělávání. Video simulace nás vtáhne do děje mnohem silněji, než když malé dítě sleduje animovanou pohádku nebo hraje hru ve 3D.

 

Třetím faktorem je umělá inteligence, která posiluje již mnoho let. Osobně jsem ji studoval již před více než 25 lety a dnes sleduji, že fascinuje  stále více lidí. Umělá inteligence se dokáže sama učit a tím ji lze využít k učení a pro simulacích. Tím, jak se umělá inteligence sama dokáže učit, tak umí simulovat chování v reálném světě. Dokáže měnit reakce na mé podněty
a rozvíjí se společně se mnou.

 

Začal jsem školou a hrou a pak jsem zmínil faktory, které se využívají v korporátním prostředí. Důležité na nich je to, že dokáží přinést do vzdělávání zážitek, zaujmout mladou generaci a doslova vtáhnout do učení. Navíc ještě ušetří náklady oproti tradičnímu vzdělávání a tradičnímu e-learningu. 

 

Nějaký příklad? V poslední době využíváme digitální službu pro vzdělávání za podpory gamifikace, videoher a experimentálního učení. Dopady jsou velké, zvláště na novou generaci zaměstnanců, kterou často klasické školení nebo klasický e-learniing nezaujme. Gamifikace oživí vzdělávání zaměstnanců, lidé ji oceňují, vtáhne je do děje a více se naučí.

 

Abych odpověděl na otázku z názvu tohoto příspěvku, určitě se při gamifikaci nemusíme chovat k zaměstnancům jako k dětem. Osvědčuje se využívat digitalizaci a gamifikaci k oživení vzdělávání. Účastníky více baví 
a rychleji si nové znalosti zažijí.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Doporučené

Co dnes optimalizovat v HR?

08.05.2020

1/10
Please reload

Aktuální

08.07.2020

Please reload

Značky
Please reload

Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square

© CONECTIO 2020

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon