Tip pro lepší manažerskou akademii

 

Jistě to znáte: motivovat manažery k rozvoji a zařídit, aby zůstali a neodešli ke konkurenci poté, co jim poskytnete to nejlepší vzdělávání – to je věčný boj.

 

Zjišťovali jsme, s čím se firmy při rozvoji manažerů potýkají a toto jsou nejčastější překážky:

  1. Manažer si myslí, že už byl školen a nemá co získat. Považuje manažerskou akademii za ztrátu času (právem) a může mu ujíždět vlak.

  2. Firmy neumí podpořit digitalizaci, která je důležitá pro jejich budoucnost. Manažeři pak nedokáží být svým podřízeným příkladem.

  3. Čeká se na to, až bude pohromadě dost velká skupina manažerů. Když firmy nedají příležitost talentovaným manažerům včas, mohou odejít.

 

Ve stručnosti alespoň jeden tip, jak se vypořádat s první z těchto nepříjemných překážek. Jak překonat námitku o proškolení?

 

To je jednoduché. Vy dáte manažerům najevo svůj respekt tím, že jim zajistíte takovou akademii, která má prestiž a nadchne je tak, že se o účasti pochlubí ve svém okolí. Zní to dobře, že? Jak tomu napomoci?

 

Tip pro akademii:

Přiveďte mezi manažery světovou kapacitu a hosty z jiných oborů. Vytrhněte je ze zajetých stereotypů. Nechte je objevit témata a přístupy, na které v každodenní rutině nezbývá čas.

 

Jak jsme to udělali my?

Účastníkům akademie jsme umožnili setkat se s Dr. Paulem Marcianem. Dr. Paul Marciano je světová kapacita v angažovanosti a retenci zaměstnanců.

 

Jeho kniha „Carrotts and Sticks Don’t Work“ se víc, než jedno čtvrtletí držela na Amazonu jako nejprodávanější publikace ve svém oddělení.

 

Paul měl pro účastníky mnoho praktických tipů, které mohli začít využívat ve své práci hned druhý den.

 

 

 

 

 

Jak nečekat až budete mít pohromadě celou skupinu manažerů?

Zkuste se podívat na naší otevřenou manažerská akademii Začínáme 29. ledna 2018.

 

Nahlédněte na www.conectio.eu/akademie.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Doporučené

Co dnes optimalizovat v HR?

08.05.2020

1/10
Please reload

Aktuální

08.07.2020

Please reload

Značky
Please reload

Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square

© CONECTIO 2020

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon