Tohle byste se taky nechtěli dozvědět

19.10.2017

 

 

 

 

Den1:
Tak jo, právě jsem jim kývnul na nabídku a podepsal novou pracovní smlouvu. Proč asi? Dali mi lepší podmínky, než mám dnes. Ano, dali mi „mnohem lepší“ podmínky, hlavně ty finanční. Navíc je tam mladší a dravější tým. Za dva měsíce nastupuji, začínám se těšit.

 

Za měsíc:
O víkendu jsem se potkal s kamarády, super pařba. Tak jsem se pochlubil, kam brzo nastupuji. Jen ten Pepa, a to se známe už 11 let, ten mě zaskočil. Jeho přítelkyně, myslím Jana, pracovala dříve tam, kam budu nastupovat. Pro ni to tam prý ale bylo hodně nepříjemné. Pánská část kolektivu na ni byla tak drzá, že to sama zabalila ze dne na den. Prý spratci, jo, tak to říkal, co pohrdají vlastní firmou.

 

Po dalších pár týdnech:
Napsal mi osobně generální ředitel nového zaměstnavatele. Tak to je bomba, tím mě dostal. Představil mi jeho skvělý tým i to, jak se na mě všichni těší. Sláva, rozptýlil mé pochybnosti od poslední pařby. Jasně, za 3 dny nastoupím, to dám.

 

Po třech dnech:
Tak jsem dnes nastoupil. Celý den nás prováděli po firmě, a dokonce nám prezentovali osobně jednotliví ředitelé. Jeden z nich sice nedorazil vůbec, ostatní byli přesvědčiví a nadchli mě. Jen škoda, že mi z celého dne jde hlava kolem. Nové tváře a ty všechny prezentace si fakt nepamatuji, taková nálož, to se zapamatovat fakt nedá. Pořád si věřím, to dám.

 

Po dalších skoro 3 měsících:
Zítra mi končí zkušební doba, hurá! Hurá? Jdu na personální. Ta Pepova přítelkyně asi nelhala, platí výborně, ale ty poměry uvnitř - hrůza! Myslím, že ten jejich generální o tom ani netuší. Stále jdu na personální a nesu v ruce dokument o ukončení v rámci zkušební doby. Určitě jim řeknu, že mají skvělý tým, jen ať už to mám za sebou. Zítra nastupuji jinde, dali mi lepší podmínky. Tentokrát ne ty finanční, na to už jsem si dal pozor. Začínám se těšit.

 

Co na to firma a úsilí, které odvedli po náboru?
Asi zmařili hodně usílí a neví proč. Ani já to nevím, možná bych se to ani nechtěl dozvědět a skutečně se to nikdy nedozvím. Předchozí rozhovor, jsem totiž vyslechl před pár dny cestou vlakem z Prahy...

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Doporučené

Co dnes optimalizovat v HR?

08.05.2020

1/10
Please reload

Aktuální

08.07.2020

Please reload

Značky
Please reload

Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square

© CONECTIO 2020

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon