LinkedIn pro Windows 10 dorazil do ČR

03.08.2017

 

Čekal jsem na datum 1.8.2017 a uvedení aplikace LinkedIn pro Windows 10. Opravdu přišla a otestoval jsem. Vy se můžete právě teď rozhodnout, zda bude také pro Vás.


Začnu instalací a pak budu pokračovat k výhodám a nevýhodám.

 

Aplikace je určena pouze pro Windows 10, takže ji můžu instalovat pouze z Windows Store. Vše probíhá rychle, na dolní liště Windows klikám na ikonu nákupní tašky s logem Windows. Pokud nemám účet, tak se registruji a vstupuji do Windows Store. Dávám vyhledat aplikaci “LinkedIn”. Objeví se na prvním místě, tak rovnou potvrzuji instalaci. Ta běží asi půl minuty. Ihned po instalaci si “přilepím” ikonu LinkedIn na dolní lištu Windows, budu ji mít vždy po ruce. 

 

 

 

Nyní k výhodám. 

 

První výhodou je to, že pro vstupu do LinkedIn nemusím spouštět internetový prohlížeč a pocitově je vstup do LinkedIn rychlejší.

 

V recruitmentu a prodeji může jít někdy doslova o minuty. Proto další výhodou je rychlost reakce na přijaté zprávy. Toto je opravdu zásadní změna. Aplikace mi ihned hlásí přijatou zprávu, ať jsem kdekoliv. Na obrazovce se na okamžik objeví malé okénko s fotkou odesílatele a začátek zprávy od něj. Ve Windows 10 se oznámení LinkedIn chovají stejně jako například Facebook Messenger. Vše díky integraci s Action Center Windows 10. Například ty nejnovější zprávy vidím bez spuštěného LinkedIn, stačí kliknout na oznámení (v pravé části lišty Windows) a za vteřinu vidím poslední zprávy. Sláva! 

 

 

Třetí výhodou může být to, že aplikace odstraní někdy podivné chování a zobrazování LinkedIn v odlišných prohlížečích.

 

Jaké jsou nevýhody?

 

Aplikace sice nepotřebuje žádný internetový prohlížeč, na druhou stranu mi v paměti počítače zabírá 300M, to jsem nečekal. Díky dostatku paměti na mém počítači to naštěstí nemá žádný vliv na rychlost. 

 

Druhé překvapení jsme našel při otevření profilu ostatních lidí. Ve dvou případech jsem měl v aplikaci profil, ve kterém na rozdíl od profilu otevřením v internetovém prohlížeči chybělo několik sekcí, Konkrétně jsem neviděl sekce Endorsment a Recommendations. Po restartu aplikace začalo fungovat správně.

 

Jaký mám celkový dojem?

 

Celkově mám z aplikace LinkedIn pro Windows 10 velmi dobrý pocit. Vyzkoušel jsem spustil i další profesionální aplikace LinkedIn (např. Recruiter, Navigator. Lookup) a ty fungovaly v aplikaci normálně. 

 

Přeji, ať Vám funguje LinkedIn i aplikaci pro Windows 10 tak dobře jako mně :).

 

 

Značky:

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Doporučené

Co dnes optimalizovat v HR?

08.05.2020

1/10
Please reload

Aktuální

08.07.2020

Please reload

Značky
Please reload

Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square

© CONECTIO 2020

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon