Příklady digitalizace po jednotlivých HR procesech

HR STRATEGIE

Zejména zahrnuje obousměrnou komunikaci ve společnosti. Nejprve to, jak management důsledně sdílí, jakou úlohu mají zaměstnanci při realizaci firemní strategie a každý zaměstnanec chápe, co má pro to dělat. A obráceně, jak intenzivně nejvyšší vedení zpracovává zpětnou vazbu od zaměstnanců o jejich chápání strategie společnosti a jaké konkrétní metriky o „zkušenosti zaměstnanců" nevyšší vedení sleduje.

WORKFORCE PLANNING

Nejlepší zaměstnavatelé dokážou zajistit, že zaměstnanci vědí o klíčových strategických změnách a jsou vtažení do firemního dění. Zaměstnanci rozumí tomu, kde jsou pracovní místa outsourcována a naopak, kde jsou vyžadovány nové kompetence. Vnitřní mobilita a organizační efektivita je vysoká.

TALENT ACQUISITION

​Nejlepší zaměstnavatele si dokáží získat k tomu, že se sami sdílí své příběhy s budoucími uchazeči o zaměstnání, kteří pak sami vstupují do výběrových řízení. Nábor se zjednodušuje a proces je pro uchazeče atraktivní.

ON-BOARDING

Onboarding začíná ještě před samotným nástupem zaměstnance. První den by pak měl být nezapomenutelným zážitkem. Příklad? Varianta experimentální videohra s atraktivním námětem světa budoucnosti je vhodným příběhem, do nějž je podle potřeby dosazen firemní obsah - videa, prezentace a dokumenty. Nováček je vtažen do děje a firmy od první minuty, tradiční prezenční zaškolení tomu nemůže konkurovat.

LEARNING & DEVELOPMENT

Moderní zaměstnavatele dokáží zajistit, že řadoví zaměstnanci jsou připraveni na změny a manažeři dokáží své týmy změnami vést. Příprava zahrnuje nastupující generaci mileniálů, která se učí jinak, je náročnější, komunikuje jinými prostředky a právě digitalizace dodá to, nač právě mileniálové „slyší“ – experimentální vzdělávání formou gamifikace, videoher a sociálního učení. Běžná školení jsou definitivně passé.

PERFORMANCE MANAGEMENT

​Špičkový zaměstnavatele využívají on-line aplikace, která kombinují více složek řízení výkonu, stanovování cílů a oceňování zaměstnanců do průběžného a transparentního procesu.

CAREER & SUCCESSION MANAGEMENT

Kariérní plánování a plánování nástupnictví je užitečné zejména pro období, kdy dochází ke změnám zvláště pokud nastává v důsledku nepředvídaných událostí. Základem je spolehlivá predikce vysokého potenciálu u kandidátů v rámci společnosti a sladění leadershipu a jejich strategií a v konečném důsledku posílení výhledu na dlouhodobý růst.

COMPENSATION & BENEFITS

Moderní technologie umožňují zavádět flexibilní benefity a vtahují zaměstnance do firemního dění, což zvyšuje jejich spokojenost a loajalitu. Praxe nejlepších zaměstnavatelů  se v oblasti odměňování zaměřuje na co nejvyšší flexibilitu a transparentnost, potřeby jsou v rámci organizací komunikovány mnohem intenzivněji než kdykoliv dřív.

EXIT MANAGEMENT

Moderní zaměstnavatelé pracují v takovém prostředí, kde zaměstnance, kteří opustí společnost, znovu rádi uvítají zpět později, pokud bude k dispozici vhodná pozice. Dokonce některá firemní pravidla pro řízení odchodu povzbuzují talenty k tomu, aby "odešli, naučili se a vrátili se".

Please reload

Napište nám

 

Chcete se na něco zeptat, sledovat nás nebo se podělit o svůj názor?